≡

    Navigation

  • Home
  • Programma
  • Foto's
  • Informatie
  • Ledengedeelte
  • account

Nieuwsbericht

(terug)

ACKC verliest onder barre weersomstandigheden

door Jaco van der Ham, maandag 15 september 2025

Waar een week eerder nog genoten kon worden van een heerlijk zonnetje, waren de omstandigheden dit keer wel anders. Regen en onweer teisterden de spelers en scheidsrechter Hoppel was genoodzaakt om gedurende meer dan drie kwartier de wedstrijd te onderbreken. Op sportpark De Alm verloren de Almkerkse korfballers met 9-14 van de Sliedrechtse titelkandidaat.

De Almkerkse formatie startte sterk en verraste daarmee de opponent. Amber de Ruiter stond vanaf het begin goed in de korfzone en was bij menig sprongduel zelfs de Sliedrechtse heren te slim af. Voor Emiel van der Ham en Siebe de Vries was het heerlijk om zo hun schoten op de korf af te kunnen vuren. Gedurende een kleine twintig minuten had ACKC het beste van het spel, maar Merwede herstelde zich en kwam toch weer op gelijke hoogte. Vervolgens een gelijk opgaande strijd waar Merwede gewoon slimmer en scherper met de kansen om ging. Merwede trok de wedstrijd steeds meer naar zich toe en vlak voor rust namen de gasten een 7-8 voorsprong en die voorsprong zouden ze niet meer uit handen geven.

Direct na de rust scoorde Merwede de 7-9 en vervolgens moest de wedstrijd lange tijd onderbroken worden. Onweer en regen waren letterlijk de spelbreker en zetten het veld blank.
En de lange onderbreking bleek in het voordeel van de Roodhemden. ACKC was gewoon minder scherp en had daarbij de pech dat veel dubieuze ballen door de man in het zwart ook wel heel eenzijdig beoordeeld werden.
Merwede profiteerde van het momentum wat in deze fase duidelijk bij hun lag. De Almkerkers voelden de wedstrijd uit de handen glippen en Merwede was slim genoeg om dat goed uit te spelen. ACKC kwam in deze wedstrijd tot maar negen treffers en dan maak je gewoon geen aanspraak op de overwinning. Coach William Buijs bracht het laatste kwartier Tobias Koekkoek en Noa Muijen nog binnen de lijnen. De ploeg speelde in deze fase een soort alles-of-niets korfbal. Koekkoek wist net als een week eerder te scoren tijdens zijn invalbeurt. Muijen mag wennen aan het niveau, maar ook zij speelde zoals van haar verwacht mag worden en kan tevreden terugzien.

De andere wedstrijd in deze poule tussen DVS en Movado is met 22-17 gewonnen door de ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht.
Voor komende zaterdag staat het treffen tussen Movado en ACKC op het programma. De wedstrijd begint om 16.00 uur in Dordrecht en is voor coach Buijs een leuke. Vorig jaar was hij nog interim coach bij de Dordtse ploeg en toen wist hij van de Almkerkers te winnen.

Doelpunten werden gemaakt door:
Emiel van der Ham (3x), Robin Duizer (2x), Siebe de Vries, Sven van der Ham, Fleur Hartman en Tobias Koekkoek (1x).

(terug)

 

© 2026 ACKC